شعرکوتاه

١-

بااندوهی کودکانه

گفتی:ماهی اَم مُرد!

اماازتنگِ بلورش

              هیچ نگفتی!

2-

من اگربروم

بغض اَت رامی پیچی درحنجره اَت

                                    باخود می بری.

 

تواگربروی

من هیچ کاری نمی کنم

مگراین که سرجایم بمانم

تاوقتی برگشتی

                   پیدایم کنی 

                                به راحتی!

3-

گفتم این مغازه

رونق نمی گرفت اگرآن روزمن وتو

تبرکش نمی دادیم

                   باتنفس عاشقانه مان

که هرکه ازراه رسیدگفت:

چه بوی یاسی! مگرپاییزنیست هنوز؟!

توخندیدی

ودوباره عطریاس

هوا راتازه کرد

                مغازه رامتبرک!

(19آذر-87-تهران)  

/ 50 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سوسن جعفری

ای آقا!من قبلش آمدم منزل شما تاا بروم منزل این بابای نمدمال! حالا ایشان را واسطه می‌کنید بزند به سینه‌ام که هوی! برو شعر ماهی گلی توی تنگ بلور را بخون! ای خدا!

...

...

خصوصی

مهدیه

1- تنگ ماهی خوب چه اهمیتی داره بی ماهی. با ماهی قشنگ می شه دیگه. مگه نه؟ 2- من جزو اون آدمایی ام که اگر دوستی ترکم کنه بغض می کنم و راهم رو می کشم و می رم ولی خوب اونی که سر جاش می مونه کار بهتری می کنه به نظرم :) 3- دوست داشتم این شعر رو. شعری که وقتی خوندمش احساس کردم یه گپ خودمونیه بیشتر. عالی بود من عاشق این شعر کوتاه های شما هستم. یه لحظه از زندگی رو می قاپین و شعرش می کنین و قشنگیش هم به این دلیله که می دونین کدوم لحظه زندگی قاپیدنیه. شعر قبلی رو چند بار خوندم ولی نتونستم نظری بنویسم. راستش از این نظرا که فقط می گن عالی بود مرسی و یه گل هم می زارن کنارش خوب خوشم نمیاد :)

بهشته-س

یا علی با یاد تو دل را چراغان می کنم خانه ی دل را ز نامت نور باران می کنم . . عید بر شما مبارک [گل]

inmorix

سلام....عیدتون مبارک....امیدوارم که همیشه شاد و پیروز باشین......[گل]

شهاب

سلام آقا رضای گل اول اینکه بایرامیز مبارک دوم اینکه انقدر پایان بندی هر سه پاره این شعر عالی بود که نمی دونم آیا لازم هست تعریف تصویرش بکنم یا نه. منتظرم که زود ببینمت.

owtana

درود به آقا رضا خوبی عزیز من به فکرتون بودم اما دسترسی به اینترنت نداشتم چند بار با مبایلم وارد وبتون شدم اما کلماتش میخی بود[نیشخند][سوال] ولی وب خودم این شکلی نبود فکر کنم مشکل از وبلاگ شما باشه ممکنه خط ش با وبلاگ های دیگه فرق داشته باشه... نمی دونم به هر حال ما رو به شما نرسوند... این سه تا کار که تو این پست گذاشتین عالیه 1 و 2 علی تر بود راستی آقا رضا آهنگ وبت منو یاد خاطرات بچگیم انداخت نمی دونم کجا گوشش کردم خیلی برام آشناس نه آهنگ ها این تمی که این داره ... بیشتر آخرآش ... [گل][گل][گل][گل] ممنونم هم بابت شعر هم آهنگ هم اینکه بهم سر زدین ، بزرگی! با یه کوتاه دیگه به روزم چون گفته بودید به روز که کردم خبر کنم رو اون حساب ...

محیا

1. و از سنگی که تنگ بلور رزا شکست و دل ماهی کوچک را . 2. تو سبک می شوی با شکستن بغض . من اما سنگین سنگین بر جای می مانم در جایی که شاید هیچگاه برنگردی . 3. تو نیستی حالا و بوی یاس همه جا را پر کرده .